Co oprócz kwoty netto, czyli jak czytać oferty pracy dla opiekunów osób starszych?

0
1053
Oferty pracy dla opiekunów

Codziennie, na platformach stworzonych do szukania pracy, możemy znaleźć coraz to nowsze oferty pracy dla opiekunek osób starszych. Jeśli zdecydowaliśmy się na branżę opiekuńczą, powinniśmy nauczyć się czytać tego typu ogłoszenia, by otrzymać z nich jak najwięcej informacji.

Na skróty:

Gdzie szukać ofert pracy jako opiekunka dla osób starszych?

Opiekunki, które chcą znaleźć zatrudnienie w Niemieckich placówkach pracy, mogą korzystać z wielu form jej wyszukiwania. Jeśli, jesteśmy osobą zarejestrowaną w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, możemy korzystać z państwowego lub unijnego pośrednictwa. Ta forma polecana jest głównie tym osobą, które posiadają już prawo do wykonywania swojego zawodu, w Niemczech.

Ogólnodostępny system EURES umożliwia znalezienie ofert, które wstawiają takie placówki jak kliniki, domy opieki bądź szpitale. Opiekunka osoby starszej w Polsce może ubiegać się o zatrudnienie u polskiego pracodawcy, który za pomocą delegacji, przeniesie ją na terytorium Niemiec. Ważny jest warunek, który mówi o tym, że pracownik nie może być zarejestrowany jako osoba bezrobotna.

Jeśli zależy nam na tym, aby znaleźć odpowiednią ofertę pracy, warto będzie skorzystać z Internetu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „opiekunka osób starszych praca” a na stronie, pojawi się wiele adresów, które doprowadzą nas do potencjalnych pracodawców. W dzisiejszych czasach swoją kandydaturę możemy zgłosić za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie, ustalając wszelkie najważniejsze szczegóły.

Jeśli poszukujemy pracy na stanowisko opiekunka dla seniora, oferty pracy znajdziemy również w gazetach. Chcąc zatrudnić się w opiece, możemy skorzystać z również z usług agencji, która pośredniczy między Polską, a Niemcami. Agencję otrzymują gotowe zlecenia na wyszukanie opiekuna/opiekunki, przez co zleceniodawca nie musi przejmować się niczym więcej. Wiele firm zleca agencjom zewnętrznym znalezienie odpowiedniego kandydata i przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego.

Agencja znajduje kandydata, który spełnia wymagania i oczekiwania klientów i umawia go na ostateczne spotkanie. Kiedy nie zależy nam na czasie bądź wolimy działać na własną rękę, swoje ogłoszenia możemy umieszczać na portalach społecznościowych, platformach, a także w Niemieckiej czy Polskiej prasie. Takie ogłoszenie powinno zawierać, informację związane z doświadczeniem, wiekiem, znajomością języka oraz dyspozycyjnością. Dodatkowo warto umieścić preferowaną formę komunikacji i przygotować się na kontakt ze strony Niemieckich pracodawców.

Opiekunka dla osób starszych – zarobki

Informacje odnośnie zarobków Polskich opiekunek do osób starszych, możemy bardzo łatwo wyszukać w Internecie. Ich wynagrodzenia często jest stałe i zależne od ilości powierzanych obowiązków.

Wysokość pensji opiekunki może wahać się w granicach 1800 – 2500 zł brutto. Nie wliczamy w to oczywiście nadgodzin, które są zdecydowania najlepiej płatne. Jeśli mówimy o zarobkach opiekuna prawnego, może on otrzymywać wynagrodzenie jednorazowe bądź okresowe, pobierane z majątku bądź dochodu osoby starszej.

Opiekunka dla osób starszych w Niemczech cieszy się znacznie większą popularnością. Ich wynagrodzenia, względem wykonywanych obowiązków są zadowalające. Bardzo wiele osób decyduje się właśnie na taką opcję zarobku, gdyż jest ona zdecydowanie bardziej opłacalna.

Opiekunowie seniorów w Niemczech mogą zarobić od 1000 do 1400 EURO na rękę. W okresie wakacyjnym zarobki mogą sięgnąć kwoty nawet o 100 euro więcej. Jeśli nasza praca podoba się rodzinie, możemy liczyć na niemałe podwyżki.

Praca jako opiekunka w Polsce a w Niemczech – różnice

Pozornie praca, którą wykonuje opiekun, nie powinna różnić się pomiędzy tą wykonywaną w Polsce od tej, która wykonywana jest w Niemczech. Seniorzy posiadają zbliżone potrzeby, niezależnie od tego, gdzie obecnie zamieszkują. Pierwszą mocno zaznaczającą się różnicą jest fakt, iż opiekunki w Polsce przychodzą do swojego podopiecznego na kilka godzin, po czym wracają do domu.

W Niemczech obowiązuję nieco inna zasada, gdyż opiekun spędza z seniorem 24 godziny. Oczywiście w zamian otrzymuje zakwaterowanie. Warto zwrócić uwagę również na popularność pracy jako opiekun w Niemczech. W Polsce tego typu praca wciąż nie jest uznawana za dostateczną, przez co i zarobki są niskie, w Niemczech natomiast jest to zawód ceniony bardzo wysoko.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.