Do pracy w opiece w Niemczech samolotem – czy warto?

0
957
Do pracy w opiece w Niemczech samolotem

Żyjemy w globalnej wiosce, a pokonanie dystansu z Polski w najdalsze zakątki świata jest dziś możliwa na wiele sposobów. Tym bardziej łatwo i korzystnie cenowo jest pokonać znacznie krótsze dystanse niż na “koniec świata”- Niemcy to nasz sąsiad i można się tam dostać na wiele sposobów w bardzo krótkim czasie. Poniżej przedstawimy propozycje jak najlepiej zaplanować podróż do Niemiec wszystkim tym, którzy planują tam pracę – np. opiekunkom osób starszych.

Na skróty:

Loty z Polski do Niemiec

Najszybciej oczywiście samolotem. Osoby, które lubią latać samolotami i często w ten sposób podróżują, znają zalety takiego rozwiązania i nie trzeba ich do niego zachęcać. Dla tych, którzy jeszcze nie latamy, wymienimy kilka zalet. A więc warto polecieć w dane miejsce samolotem, gdyż:

– jest to najszybsza forma lokomocji, a także najbezpieczniejsza,

– na pokładzie samolotu załoga dba o nasz najwyższy komfort i przyjemność podróżowania,

– na pokładzie samolotu można posłuchać muzyki, obejrzeć ciekawy film, a nawet zjeść dobre jedzenie,

– z okien samolotu możesz podziwiać świat z góry, a jest to zdecydowanie widok przyprawiający o zachwyt jakiego nie ma tu w dole.

Dużą oszczędnością jest obecność tanich linii lotniczych oferujących loty z Polski do Niemiec. Najniższe ceny są, jednakże dostępne często niespodziewanie, więc decydując się na takiego przewoźnika, należy w miarę często śledzić jego ofertę. Należy także uważnie czytać regulaminy transakcji zawieranej z tanią linią przy zakupie biletów o mocno konkurencyjnej cenie – może zdarzyć się tak, iż do tej ceny należy doliczyć jeszcze opłaty manipulacyjne, a ostateczna cena jest dużo wyższa.

Z Polski możemy polecieć do niemal każdego dużego niemieckiego miasta, w tym do Berlina, Monachium, Dortmundu, Hamburga czy Kolonii, a ceny zaczynają się już od 80 złotych,a kończą nawet na 1000 (wszystko zależy od tego skąd startujemy, od liczby przesiadek i skomplikowania trasy). Wylot z Polski do Niemiec możemy zaplanować z Warszawy, Krakowa, Gdańska i innych dużych i mniejszych miast- jak np. Rzeszów, Olsztyn czy Bydgoszcz.

Dojazd z Polski do Niemiec

Jeżeli nie zdecydujemy się na samolot, mamy inne możliwości podróżowania z Polski do Niemiec. Jedną z propozycji, są tzw. tanie busy, jak np. FlixBus czy Polski Bus. Obie firmy oferują tanie podróżowanie po Polsce oraz po Europie, a odpowiednio wcześnie kupione lub zarezerwowane bilety kosztują przysłowiowe grosze. To świetna opcja dla tych, którzy pracując w Niemczech dobrze znajdą terminy rozpoczęcia i zakończenia swojej pracy i mogą planować podróż np. na 1-2 miesięcy wcześniej.

Busy są bardzo dobrze wyposażone i wygodne i w niczym nie przypominają aut jakie kojarzymy jeszcze sprzed kilkunastu lat. Busy i autobusy takich przewoźników cechuje komfort jazdy, klimatyzowane wnętrza z wifi i telewizorami, poczęstunki podczas jazdy. Odpowiednio wcześnie zarezerwowany bilet pozwala nawet o 70% obniżyć sobie cenę regularnego biletu. Dla przykładu z uwzględnieniem rezerwacji robionej na miesiąc przed wyjazdem zapłacimy:

– z Wrocławia do Berlina około 80-90 zł,

– z Warszawy do Monachium- 160- 205 zł,

– z Krakowa do Drezna- 80-140 zł,

– z Łodzi do Bonn- 160- 210 zł.

Lubisz jeździć pociągami? Z Polski do Niemiec można dojechać oczywiście także koleją. PKP Intercity oferuje np. połączenie z Warszawy do Berlina (360 zł za 1. klasę i 240 zł za 2. klasę).

Tanie podróże z Polski do Niemiec

Widać więc, iż możliwym jest dojazd z naszego kraju do Niemiec już w cenie poniżej 100 zł. Jest to bardzo istotna kwestia dla każdego, kto podejmuje w Niemczech pracę i nie chce stracić wielu pieniędzy na sam dojazd. Jeszcze inną opcją niż te wyżej przedstawione będzie podróż znaleziona przy pomocy słynnej aplikacji BlaBlaCar, a więc podróżowanie z indywidualnym kierowcą. Jako że wielu naszych rodaków pracuje za Odrą, osób takich jest mnóstwo i oferują oni wolne miejsca w swoich autach, by razem umilić sobie drogę w towarzystwie, a także zaoszczędzić na paliwie.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.